Chceš býti mým Affíkem? TADY :)

Ahoj všichni tento blog je o koních, grafice a o mě :) Vlastně je o všem!

March 2011

Čínská fleška xDDDDDDDDDDD

31. march 2011 at 16:04 | ^^^→INLOVE←^^^
Tak s toho nemůžu ještě teď xDDDDDDDD
Čínská fleška

Klávesnice pro ženy :DDD

31. march 2011 at 16:02 | ^^^→INLOVE←^^^ |  ☺Vtipy☺
http://www.komik.cz/dir_obrazky/specialni_klavesnice_pro_zeny.jpg
toto jsem našla na komik.cz :DDD

hojky lidičky

31. march 2011 at 14:49 | ^^^→INLOVE←^^^ |  ○Diary○
Ahojky moc dobře víte že jsem tu týden nebyla kvůli zarachu...no ale jsem z5. Doufám že jste rádi tak jako já . V první řadě nějak mě omrzel ten dess...takže v nejbližších dnech udělám nový nemáte nějaké nápady ?? byla bych moc ráda kdyby mi někdo pomohl mám udělat s koněm alebo s celebritou ?? Jakou ?? Já vážně nevím... jak by mělo vypadat záhlaví okraje stránky atd.... prostě mě nic nenapdá.. takže každá pomoc se cení
V druhé řadě asi všude udělám o5 v příštích dnech rozcestníky...
Za třetí jsem vyrušila několik SB pravidel...od jednoho SB jsem se naučila, že základem spřátolování blogů není popularita blogu ani návštěvnost ale prostě nemám zájem se spřátelovat s blogy ktří stojí jen o více návštěvnost/komentů a popularity...myslím, že jedno moje současné affko má úplně naprostou pravdu...nechceme (někteří) podporovat jen návštěvnost a popularitu, my chceme spolupracovat...
A v čtvrté řadě nainstalovala jsem si Horsez 5 takže ještě přidám pár článků a jde se pařit !!! :DDD a taky ve 16:00 odcházím hrát tenis s kamoškou...v létě nebo na začátku/na konci jara jedeme s naší velkou rodinou hrát tenis - říkáme tomu OPEN. Hraje se o různé ceny atd..Vždy jedeme jen na víkend...a kamoška to neumí vůbec hrát takže jí to jdu doučit...já už jsem s dospěláky hrála ale ona ještě ani v dětské kategorii :))

Ahojky :))

30. march 2011 at 21:43 | ^^^→INLOVE←^^^ |  ○Diary○
Jsem z5, ale dnes už nic nepřidám protože jsem byla na koníích (jako každou středu) a tak jsem unavená a musím ještě udělat úkol do matiky a pujdu si rovnou lehnout tak ztim... :)

Pozastavko :(((((

23. march 2011 at 14:43 | ^^^→INLOVE←^^^ |  ○Diary○
Ahojky...protože jsem dostala 5 ve škole nemůžu týden na kompl...jsem tu tajně abych vás varovala díky paaa :*

Locet 0.4 a 0.5 a 0.6 :)

20. march 2011 at 18:27 | ^^^→INLOVE←^^^ |  Outfity
Zase po dlouhé době sem si udělala pár locetů :)
http://files.looklet.com/looks/f08551f1-a1cd-4c4f-8a7a-246d8a79841f.jpg?1

JSEm Z5!!

20. march 2011 at 14:58 | ^^^→INLOVE←^^^ |  ○Diary○
Ahojky SBčka nezdravá ale živá jsem se vrátila z5. Jsem tu jen na chviličku protože se musím učit...:/// takže asi už nic dnes nepřidám...Mno a teď o týdnu:
Přijeli jsme tam v sobotu, přesněji jsme byli na Slovensku, v Nízkých tatrách, za dědinkou Dúbravou...to byl odpočinkový den nic se nedělalo... Byli jsme na chatě jako nabušené zvířeta v klecích :D (to jsme byli vzhůru asi do 2 ráno) s kamoškou jsme se učily líbat :D no co no někdy jsme se to museli pořádně naučit :D
V neděli jsme byli lyžovat (já jezdím na prkně jak už víte z Vánoc [někteří]), bylo tam strášné teplo, mokrej sníh no prostě na hovno...V pondělí jsme byli také lyžovat to už bylo lepší...
V úterý jsme byli v Tatralandii
Ve středu jsme byli lyžovat, ve čtvrtek v jeskyni a na bowlingu a v pátek (poslední den) jsme byli taky v Tatralandii...moc jsem si to užila a doufám že i vy jste si jarňáky užli i když vím že to máme každý jinak :))

Azteca

19. march 2011 at 15:42 | ^^^→INLOVE←^^^ |  $Plemena$A

Úvodem...

Azteca je mexické národní plemeno. Většina koní chovaných v Mexiku jsou potomci španělských koní, anebo importy ze Španělska a Portugalska. Španělští koně byli v Mexiku vždy upřednostňováni a stali se rovněž zakladateli nového plemene Azteca.

Původ a historie:

Chov aztecy začal v roce 1972. Křžili se andaluští koně s americkými quartery. V menší míře se využívalo spojení andaluských hřebců s criollskými klisnami. Brzy poté si někteří z předních chovatelů uvědomili, že je důležité zavést do chovu koní systém, a že celý chovu potřebuje odborný a náročný dohled. Soukromí chovatelé totiž působili naprosto samostatně a množství koní, které vyprodukovali, byli slabí jedinci různých typů. Na tomto základu se nedalo založit nové plemeno.
Několik věcí měli mexičtí chovatelé na zřeteli, když formovali svoje ideální plemeno, které nazvali Azteca. Kůň musel splňovat požadavky mexických kovbojů (tzv. "charro"), kteří potřebovali koně vhodné pro práci s dobytkem. Koně měli následovat tradici koní přivezených španělskými konkvistadory do Mexika, ale měli být unikátní, aby mohli nést název "Mexický národní kůň".
Soukromí rančeři v Mexiku a organizace "Azteca Horse Research Center", vyvinuli dnešní fenotyp díky rozsáhému vědeckému výzkumu. Celkový přístup byl navrhnutý tak, aby byli produkováni koně s vynikajícími fyzickými schopnostmi, pohybovým nadáním, rychlostí, vytrvalostí, sílou, inteligencí a ochotou pracovat s člověkem. První Azteca, hřebec jménem Casarejo, se narodil roku 1972 v Mexiku u jezera Texcoco na "Centro de Reproduccion Caballar Domecq". Byl výsledkem spojení španělského hřebce Ocultado a klisny plemene quarter Americana. Od té doby se plemeno rozvíjelo díky pečlivě kontrolovanému chovu, přísnému inspekčnímu systémemu a nepřetržitým vědeckým výzkumům. Úmysl produkce tohoto plemene je kombinovat kvality andaluského koně a quartera, který byl také založen na španělské krvi.
V listopadu roku 1992 vznikla v Mexiku mezinárodní asociace plemene Azteca (International Azteca Horse Association). Ve stejné době vznikly přidružené regionální organizace v Kanadě (AzHAC) a v USA (AzHAUS). Světový registr aztéckých koní je udržován asociací "Asociacion Mexicana de Criadores de Cavallos de Raza Azteca" (The Azteca Horse Association of Mexico). Toto je jediná organizace na světě schválená mexickou vládou, která může oficiálně registrovat koně tohoto plemene. V současné době je registrovaných asi 1000 koní.

Australský jezdecký pony

18. march 2011 at 15:40 | ^^^→INLOVE←^^^ |  $Plemena$A

Původ a historie:

Austrálie. Nevím, jestli se nejedná o totéž jako australský pony, ale některé prameny uváději každé zvlášť.

Popis a charakteristika:


Ardénský kůň

17. march 2011 at 15:39 | ^^^→INLOVE←^^^ |  $Plemena$A

Úvodem...

Starobylé plemeno ardenských koní patří jak Belgii, tak Francii. Je to pravděpodobně přímý potomek předhistorických koní, jejichž pozůstatky se našly v Solutré; jisté primitivní rysy na kostře hlavy se zřetelnou hranatou nosní částí jsou ještě stále patrné na moderním plemeni. Ardenské koně znal jak řecký historik Herodotos, tak Julius Caesar; oba shodně oceňovali jejich tvrdost a životnost. Původně malí, rozložití koně z Arden byli nepochybně základem pro vznik velkých koní středověku...

Arabský polokrevník

16. march 2011 at 15:36 | ^^^→INLOVE←^^^ |  $Plemena$A
Krátce o něm: Arabský plnokrevník se liší od jiných koní mnoho věcmi. Určitě stavbou těla. Ale i svými nohami-je velice krásné, že když běží, vypadá to, jako kdyby jeho nohy nadnášela nějaká neviditelná pružina. Jsou také nazváni "nejkrásnějším koněm". V někdejší minulosti vyměňovaly často arabské klisny za celou horu zlata!
Zbarvení:Bílé, ryzé(není moc oblíbené), hnědé, černé.

Arabský plnokrevník

15. march 2011 at 15:32 | ^^^→INLOVE←^^^ |  $Plemena$A
Říká se o nich, že jsou nejkrásnějšími a nejušlechtilejšími koňmi na světě. Každé plemeno odvozuje svůj původ právě od nich. Málokteré spojení člověka a zvířete je opředeno tolika legendami a pověstmi jako pouto mezi pouštním nomádem a jeho koněm - arabským plnokrevníkem.

Arabo-berber

14. march 2011 at 16:00 | ^^^→INLOVE←^^^ |  $Plemena$A

Původ a historie:

Plemeno se chová ve státech severní Afriky. Je to produkt křížení mezi arabem a berberem. Již před tisíci lety se začalo s chovem za účelem vyšlechtit elegantního, pohyblivého a odvážného válečného, jezdeckého a užitkového koně.

Arabo-haflinger

13. march 2011 at 9:55 | ^^^→INLOVE←^^^ |  $Plemena$A

Původ a historie:

Arabo - haflinger pochází z Německa. Základem pro chov jsou samozřejmě arabi a haflingové, přičemž v prvních 3 generacích musí být zajištěno, že minimální podíl výchozí populace nesmí být menší než 25%. Tento křížený "hafling" není v očích šlechtitelů chovajících čistokrevné čistokrevné haflingy bez příměsi cizí krve pravým haflingem. Přitom šlo a jde především o to, jak mohou být vylepšeny jezdecké vlastnosti haflinga. Jedni zastupují čisté šlechtění selekcí, ti druzí přivádějí jinou krev křížením s arabem. Při přílivu cizí krve se sice plemeno zušlechťuje, ale přitom zůstává typ plemene původní. Plemenná kniha je vedená v německém městě Verden.

Appaloosa

12. march 2011 at 9:50 | ^^^→INLOVE←^^^ |  $Plemena$A

APPALOOSA

Původ a historie

V historii se s tímto plemenem setkáváme poprvé v 18. století v místech, kde se stýkají hranice severoamerických států Oregon, Washington a Idaho. Za první opravdové chovatelé jsou považováni indiáni kmene Nez Percé, kteří první koně odkoupili od španělských dobyvatelů. Své jméno dostaly appaloosy podle řeky Palouse, v jejímž údolí byly vyšlechtěny. Byly by (jako další indiánští koně) jistě odsouzeny k záhubě, kdyby nebylo jejich atraktivně skvrnité srsti, díky níž zaujaly skupinu nadšenců, která plemeno znovu vyšlechtila a tím i zachránila.

Příští týden....

11. march 2011 at 9:28 | ^^^→INLOVE←^^^ |  ○Diary○
Zrovna máme infošku a volnou hodinu takže...budu dělat něco sem...
  1. Přednastavím články na příští týden....PROČ?
  2. Teď jsem tu už naposledy, protože si musím po škole zabalit, vykoupat se nachystat se na oslavu>>> v 16:00 a potom už asi nebudu mít čas...a v sobotu brzo ráno odjíždíme :)
  3. Mějte se tu pěkně SB a všichni, a doufej te, že se Vám vrátím zdravá a živá :)

Promluvení k mému prvnímu dílu Kůň v Zapomění + Diplomek pro mě za Bleskovku + Co se bude dít příští týden

10. march 2011 at 21:43 | ^^^→INLOVE←^^^ |  ○Diary○
Ahojky...:) doufám že se vám líbí můj komiks, protože sem sním dala obrovskou práci. Trvalo mi 2 a půl dne abych to zpracovala...a v tom jsem úplně zapoměla i na školu atd...takže nevím kdy bude další díl...příští týden to nebude, protože jedu na hory... takže od soboty do soboty pozavko..:) Ještě se omlouvám že je u toho komiksu tak strašně malé písmo ale ten obrázek je normálně starně obrovskej takže to ve skutečnosti vypadá úplně jinak :)Kdyžtak si přibližte stranku= ctrl a + nebo - . Děkuji za pochopení:)
Pěkné počteníčko + děkuji za diplomek za bleskovku
dip1
Je moc krásný :)

1.díl

10. march 2011 at 21:11 | ^^^→INLOVE←^^^ |  Kůň v Zapomění
Je sobota ráno. Venku svítí sluníčko. Nastává konečně ten den,kdy se stěhuji na farmu Wandersoon.:) Bože já se tak těším!! Jo zapoměla jsem se představit, jsem Samantha, ale moji přátelé mi říkají Sam.Ke koním jsem se dostala v 9ti letech, momentálně mi je 15 let a ZZVJ (licenci) jsem si dělala ve 12ti letech. Po dlouhém rozhodování mě sem rodiče na tři roky pustili a zajistily domácí výuku.
Zrovna nasedám do taxíka, a opouštím svoji rodnou krajinu. Bude se mi stýskat po všech mých přátelích, ale hlavně po mých rodičích...

8.3. 2011

8. march 2011 at 17:01 | ^^^→INLOVE←^^^ |  ○Diary○
Takž jste rozhodli :) dnes jestli to stihnu udělám první díl Koňského příběhu, co Vám prozradím bude jse jmenovat Kůň v Zapomění. :) Jdu teďkon ven tak až večer ale vážně nezaručuji že ho stihnu takže možná bude až ve čtvrtek, protože ve středu jdu na koníky :) papa

Poraďte <-_-_-_-

6. march 2011 at 20:46 | ^^^→INLOVE←^^^ |  Aktualityobecně
Nevím jestli mám udělat nějaký koňský příběh :) Pár příběhů už jsem napsala, ale jen pro sebe a pro radost...^_^ a navíc to byli jen takové hovadinky :D takže poraďte :) bylo by to i s obrázkama :) mám to zajištěné :)

Vaše ^^^→INLOVE←^^^

Vyhlášení SB kontroly + nábor SB

6. march 2011 at 20:10 | ^^^→INLOVE←^^^ |  ♥SB♥
Jsem moooooooooooc zklamaná, protože se nikdo nezapsal, nebudu to prodlužovat dlouhým článkem ve, kterém budou dlouhé zápisy (např. nezapsali se a nezůstavají atd...)... zbytečné... takže mým SB zůstavá pouze A&T,
protože jako jediné SB o mě jeví zájem narozdíl od těch ostatních...
Takže nebuďte na mě naštvaní...je to Váš problém, že už nejsem vašimi SB...měli jste se zapsat...
Jak už jsem psala (jestli si to vůbec někdo přečetl) všechny blogy (SB) jsem kontrolovala a žádný pozastavený blog nemá, takže bezkompromisně mažu všechny kromě mého nejdůvěrnějšího Affíka A&T...sorry na toto fakt nemám....

*POKUĎ NEJSI MÉ SB A CHCEŠ BÝT*
Vypň toto:
*Přezdívka*
*Blog (neberu klik web!)*
*Normální důvod proč chceš být mé SB (né žádný máš fakt pěknej blog apod.)?*
*Přečetl sis tyto pravidla? Budeš jej respektovat?*

Krevní soustava

6. march 2011 at 12:10 | ^^^→INLOVE←^^^ |  ◘Anatomie◘
KREVNÍ SOUSTAVA

Všechny buňky, tkáně a orgány živočišného těla potřebují ke své činnosti a životu neustále kyslík a živiny a současně neustálé odvádění zplodin látkové přeměny. Tyto úkoly plní krev, která stále proudí v uzavřené soustavě trubic, tj. v krevním oběhu.

Dýchací soustava

6. march 2011 at 12:09 | ^^^→INLOVE←^^^ |  ◘Anatomie◘
DÝCHACÍ SOUSTAVA

Orgány dýchací soustavy zajišťují výměnu plynů mezi organismem a prostředím, tedy příjem kyslíku a vylučování oxidu uhličitého.
Skládá se z těchto orgánů:
  • dýchacích cest
  • vlastních dýchacích orgánů
  • dýchacích svalů

Angloarab

6. march 2011 at 11:36 | ^^^→INLOVE←^^^ |  $Plemena$A

ANGLOARAB

Moderní angloarab francouzského chovu je jen o něco méně elegantní než jeho britský protějšek. Odchovanci hřebčína Pompadouru jsou obecně větší a mnohem svalnatější, ale všechny francouzské rody jsou atletického typu s výjimečnými skokanskými schopnostmi a pozoruhodně korektními chody.

Anglický polokrevník

6. march 2011 at 11:36 | ^^^→INLOVE←^^^ |  $Plemena$A

Anglický plnokrevník

  • vzniká buď čistokrevnou plemenitbou (pářením polokrevníků) nebo křížením Anglického plnokrevného hřebce s teplokrevnou klisnou.