Chceš býti mým Affíkem? TADY :)

Ahoj všichni tento blog je o koních, grafice a o mě :) Vlastně je o všem!

Kapitola 1. >>> Šok!

26. may 2011 at 15:26 | ^^^→INLOVE←^^^ |  Špatná zpráva pro Zoe

Špatná zpráva pro Zoe

kapitola 1. >>> ŠOK!


,,Co-co-co- cože ?! NE to ne!" s brekem Zoe běžela do stáje, kde stála spousta lidí okolo boxu Hvězdičky. Všichni se na

Zoe podívali a jeden z nich řekl: ,,zemřela asi dnes v noci". Zoe nic neříkala, ale na opak začala ještě víc brečet. Když se přiblížila k boxu a viděla na zemi svého mrtvého koně začala se kácet k zemi a řvát přes celou stáj. Všichni stály okolo ní se slzami v očích a tiše jí litovali.Ostatní koně jen se smutným pohledem koukali zvědavě z boxů.,,Co se děje ?! Snad někdo neumřel?!" řekla Zoeina kamarádka, Ann, která právě přišla...Ošetřovatelka Lucka na Ann zaklepala, přikyvála a udělala gesto rukou, aby byla ticho.,,Děláš si ze mě srandu ?!!!!!" ,,NE!!!!!!!" okřikla ji Lucie.
Celý den Zoe byla zavřená v pokoji sama a seděla v rohu. Nic nejedla, nepila, s nikým se nebavila ani nechodila na záchod (:D). Byla psichicky na dně. Když večer přišla Zoina máma, Aneta, do pkoje: ,,Zoe nelam si stím hlavu, přeci se tou nemocí nemohla tápit věčně. I kdyby to přežila nemohla by si na ní jezdit, protože tím věčným poleháváním stratila veškerou svalovou hotu a navíc jí ta nemoc poškodila nohy." ,,No jo, ale pořád by byla mezi nama...(vzlyk)...mohla by dýchat jako ostatní...!",,...Neřvi na mě!" přrušila ji.,,Pojď dolů se najíst a napít." pokračovala. Zoe vstala ze země, odhrnula ze sebe hromadu kapesníků, a šla se najíst.Aneta zůstala v jejím pokoji uklidila tu hromadu.
Zoe se tím trápila celý měsíc. Brečela celý týden. A taky podle toho vypadala. Měla kruhy pod očima, vybledlou tvář a pobledlý úsměv,byla pohublá a špinavá. Po dvouch týdnech přišla poprvé Ann po smrti Hvězdičky.Ann přišla do Zoeininýho pokoje tiše a přisedla si na zem vedle Zoe.
,,Tvoje máma mě pustila dovnitř.Řekla ať tě přivedu na jiný myšlenky., co takhle vyjížďka ? :)" s úsměvem na Zoe koukala, která zatím seděla bezmocně a ,,čuměla,, do zdi. Ale vytáhla ze sebe alespoň hlásek, protože Ann dobře poslouchala: ,,Myslím, že bych se měla projet...alespoň na chvíli do lesa..." řekla tichounkým, jemným hláskem, že byl sotva slyšet.,,Tak dobře, dej se do kupy a přijď do přední stáje...Vyberu ti koně a nachystám je.",,Ok" řekla Zoe posmutněle a zárovaň vstala ze země se zamyšlením nad souvětím: vyberu ti koně a nachystám je.
Zoe šla do koupelny a zhrozila se nad tím jak vlastně vypadá. Rychle se osprchovala a oblékla do jezdeckého. Vyčistila si zuby, umyla si obličej, nakrémovala jej a dala si na něj make-up, aby zakryla ubrečenou tvář. Přitom koukala z okna a kontrolovala jestli je už má nachystané. Všimla si, že jí vybrala Nattional Gallery. Byla to prvotřídní bělka anglického ,,plňase,,. Běhala na závodech a patřila mezi 10 nejlepších kobylek v Evropě. Byla pouze pro zkušenné jezdce, protože ji bylo velmi těžké udržet tak tak v klusu. Byla taky moc rychlá: běhala jako s větrem o závod! Zoe byla ráda, že ji Ann vybrala Gallerku, protože byla rychlá jako střela a ani trošičku jí nepřipomínala hvězdičku.
Zoe pochmurně slezla ze schodů a šla rovnou ven k přední stáji, tak jak jí nařídila Ann. Ann byla stejně stará jako Zoe. Vždy co měla na srci tak i na jazyku. Nebála se prosadit svůj názor. Vlasy nosívala blonďaté a svázané do vysokého culíku. Zoe došla k Ann, která byla téměř hotová: ,,ještě nasedlám Gallerku a vyrazíme." řekla Ann vesele.,,Pomůžu ti" dodala Z.
Jen co vyjely Zoe zase byla plná radosti a úsměvu. Její barva pleti se ihned prozářila a svítila jako slunce. ,,Líbí se ti ten novej kluk ve třídě? Je úplně k sežrání!" rozkecala se Z. a Ann na ní udiveně koukala. ,,Jasneee je skvělej," řekla Ann trochu posmutněle ale snažila se aby to nebylo znát. Jenže Zoe si toho všimla:,,Co se stalo?" zeptala se překvapeně Z. ,,Strašně se mi líbí, a už jsem si sním psala na FB (:D), ale má jinou a navíc na něj nemám :///!!" ,,Ale co to plácáš za nesmysly?" zeptala se Z. trochu se žárlivým tónem.,,Ty jsi určitě mnohem hezčí a inteligentnější než ta holka.",,Ale tobě se taky líbí co ?" ,,No jo no, ale nechám ho tobě víc se k tobě hodí než ke mě." řekla Zoe tiše. ,,Pojď, nech toho, zacváláme situ po polu a potom pojedem dom, musím ještě všechny nakrmit." ,,OK, pomůžu ti."

Konec první kapitoly
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Tracy Tracy | Web | 26. may 2011 at 18:03 | React

Ahoj, pokud jsi ještě neodevzdala výtvor do VGS, tak si pospěš, musíš do zítřka! http://tracy-graphic.blog.cz/1105/1-kolo-vgs

2 SimusQa SimusQa | Web | 26. may 2011 at 18:47 | React

Ahoj.. Začalo první kolo VGS. Zadání najdeš na tomto odkaze: http://talk-site.blog.cz/1105/vgs-1-kolo-zadani

3 DenisQa DenisQa | Web | 26. may 2011 at 20:05 | React

ty jo luxusní blog :-) ..píšeš krásný články ;-)

4 ^^^→INLOVE←^^^ ^^^→INLOVE←^^^ | Web | 26. may 2011 at 21:02 | React

[3]: moc díky ;)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama